Program

 
W roku szkolnym 2021/2022 w Przedszkolu Nr 11 we wszystkich grupach wiekowych realizowany jest program wychowania przedszkolnego:
"Dziecko w swoim żywiole" - Program wychowania przedszkolnego - dobre praktyki
Program został opracowany zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 
/grafiki/progr.jpg
 
 
Autorkami programu są Anna Pawłowska – Niedbała, Dorota Kucharska, Dorota Sikora-Banasik, Irena Zbroszczyk, Justyna Święcicka i Ewelina Wilkos. Program został opracowany zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Program został stworzony tak, aby był przewodnikiem w pracy z małym dzieckiem. Obejmuje krąg czterech żywiołów bliskich dziecku w życiu codziennym: Ziemi, Ognia, Wody i Powietrza. Treści zawarte w programie umożliwiają wszechstronny rozwój dziecka, uwzględniają poznanie środowiska bliższego i dalszego dziecku. Począwszy od rodziny i najbliższego otoczenia, a skończywszy na problemach świata.

Program „Dziecko w swoim żywiole” został opracowany z myślą przygotowaniu dzieci do szkoły zaczynając już od najmłodszej grupy. Stawia on dziecko w centrum zainteresowania, dostosowując treści do jego możliwości i potrzeb. Zakłada wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka, w sferze: fizycznej, psychicznej i społeczno-emocjonalnej. W odniesieniu do każdej grupy, skupia się na konkretnych i najważniejszych umiejętnościach.
 
 
PRZEDSZKOLE NR 11 W ZABRZU
 
Wizją naszego przedszkola jest
„Przedszkole przyjazne rodzinie”
KONTAKT
 
ul. A. Fredry 21
tel. 32 271 37 84
e-mail. przedszkole@p11.zabrze.pl
 
Skrzynka pocztowa
ePUAP/p11zabrze/skrytka
 
 
 /grafiki/sekap.jpg/grafiki/umzabrze.png/grafiki/bip.png