“ CZAS DZIECI”

           Dzieci też tęsknią w czasie pandemii 

           6 sposobów na oswojenie uczuć Twojego Dziecka   

Jak pomóc Dziecku oswoić to uczucie? Oto kilka sposobów:  

1.Uznaj emocje dziecka
Może warto zapytać: „Czego potrzebujesz w tej sytuacji?”, „Czy chcesz coś porobić razem?”, „Czy chcesz pobyć sam?”. Nie rozśmieszaj dziecka na siłę i nie umniejszaj jego emocjom.

2. Przygotujcie podarunek
Sięgnijcie do rodzinnych albumów - to dobry sposób do nawiązania rozmowy. Możecie przygotować dla osoby, za którą tęskni dziecko podarunek, laurkę, kolaż, a może nagranie.
Możecie wykonać prezent bez okazji, zrobić zdjęcie, schować upominek do szafki i wkrótce wręczyć go osobiście.

3. Arteterapia
Tworzenie sztuki jest zajęciem bardzo relaksującym. Wszelkie działania plastyczne pomagają uzewnętrznić trudne emocje, które przeżywa Wasza pociecha. Dziecko uczy się nazywania emocji, sztuka pomaga zrozumieć przyczyny złości czy smutku.'
Plastelina, malowanie palcami, a może dziecko zechce stworzyć własną książkę?

4. Aktywne słuchanie
Jest to technika, która sprawia, że dziecko samo odnajduje sposób na rozwiązanie problemu. Macie czasem wrażenie, że jako Rodzice ciągle mówimy. W tej metodzie mniej znaczy więcej. Odpowiednio sformułowane zdania potrafią zdziałać cuda.

https://www.katarzynapluska.pl/potrafisz-sluchac-aktywnie-5-technik-test/

5. Świadomy oddech na wyciszenie
Na rozładowanie napięcia warto spróbować ćwiczeń oddechowych. Pamiętajcie stres spłyca oddech, odpowiednie ćwiczenia sprawią, że uspokaja się nasz umysł, jak i ciało.

6. Zaproś rówieśników on-line
Zorganizuj dziecku możliwość kontaktu z rówieśnikami przez internetowe aplikacje. Wszystko pod kontrolą rodzicielską. Możecie umówić się z kilkoma rodzicami, że dzieci połączą się na kamerze przez aplikację np. Messenger, WhatsApp. Przed rozmową, ustalcie czas, jaki dziecko może spędzić na aplikacji.
 
 
PRZEDSZKOLE NR 11
 
Wizją naszego przedszkola jest
„Przedszkole przyjazne rodzinie”
KONTAKT
 
ul. A. Fredry 21
tel. 32 271 37 84
e-mail. przedszkole@p11.zabrze.pl
 /grafiki/sekap.jpg/grafiki/umzabrze.png/grafiki/bip.png